Renault Clio Makyajlandı

Renault Clio, minör değişiklikler yapılan makyajı ile tanıtıldı. Avrupa’nın en çok satan otomobillerinden olan Clio, tam elektrikliye dönüşmeden önceki son değişikliği olduğunu tahmin ettiğimiz makyaj operasyonu ile yapılan geliştirilmelerle birlikte bu satış istatistiğini korumayı hedefliyor.

Clio’da yapılan kozmetik değişiklikler aracın ön yüzünde yoğunlaşmış. Fransa’nın 3 büyük üreticisi de son zamanda logolarını değiştirdi ve Renault da bunlardan birisi. Sınıfında vatandaşları arasından yenilenmiş logoyu ilk kullanan model olan Renault Clio, değişen ön panjur tasarımı ile daha modern görünmüş. Bu panjurun Peugeot modellerindeki panjuru andırdığını da belirtmek gerek. Ön farların iç dizaynının değişmesi ve gündüz sürüş farlarının da farları C yapan formundan vazgeçilip dikey olarak konumlandırılması da aracın görüntüsünü agresifleştirmiş. Yeni gündüz sürüş farlarının iç grafikleri ise çok dikkat çekici. İlk tanıtıldığındaki basit görüntüsünü aşmış Clio. Yeni jant tasarımları ve arka stopların da iç grafiklerinin değiştirilmesi ve daha koyu bir hale gelmesi ile de sportif görüntü çok güzel vurgulanmış. Kozmetik olarak makyaj çok güzel olmuş, ya diğer değişiklikler?

Yenilenen multimedya ekranı ve işletim sistemine ek olarak bütün donanımlarına dijital gösterge paneli eklenen Clio, artık deri yerine geri dönüştürülmüş materyaller kullanılan bir iç mekana sahip. Direksiyondaki logo değişikliği ve ekranlar dışında iç mekanda başka bir değişikliğe yer vermemiş Clio. Clio’nun sürüş destek sistemlerini geliştiren Renault, motor seçeneklerine Dacia modellerinden bildiğimiz LPG seçeneğini de eklemiş ama bu versiyon ülkemizde satışta olmayacak. Peki siz makyajlı Renaul Clio’yu nasıl buldunuz? Sizce, çok satan modellerden biri olmayı sürdürebilir mi?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir