Volkswagen ID.7: Elektrikli Passat mı?

Volkswagen, ID ailesinin şu ana kadarki en üst versiyonunu tanıttı, ID.7. Passat’ın üretiminin durmasının ardından bu boşluğu elektrikli bir araçla doldurması planlanan Volkswagen, Passat’a göre çok daha büyük boyutları olan, çok daha verimli, daha güçlü ve alımlı bir araçla karşımıza çıktı.

ID ailesinin ön yüzüne sahip olan ID.7, coupemsi bagaj çizgisi, liftback yapısı gibi detaylarla da şık görünürken, bu formun sağladığı hacim avantajını da artı hanesine yazmış. Büyük aerodinamik jantlar, araç durduğunda beyaz renk alan bütünleşik stoplar, bagaj kapağıyla bütünleşik spoiler gibi detaylar ile Volkswagen’in herkese hitap eden, sade ve şık tasarım diline sahip ID.7. Gömülü kapı kolları gibi detaylarla 0.23’e inen sürtünme katsayısı, aracın verimliliği, rüzgar yalıtımı gibi konularda da elini güçlendirenlerden.

Pro ve Pro S versiyonlarında 286 beygirlik elektrik motoru, 550 Nm tork üretirken, güç olarak ülkemiz vergi sistemi için dezavantajlı bir konumda kalıyor. Pro versiyonunda 82 kWh güç kapasitesine sahip olacak olan ID.7, 615 kilometrelik maksimum menzil sunmakta. Pro versiyonunda 13.3 kWh/100 km gibi iddialı bir enerji tüketimi vaad eden ID.7, Pro S versiyonunda batarya kapasitesini 91 kWh’e çıkartırken menzilini de 700 kilometreye ulaştırıyor. Pro S’in artan ağırlığına rağmen 13 kWh/100 km tüketim değeri sunması da şaşırtıcı.

ID ailesinin diğer üyelerindekine benzer bir kabin tasarımına sahip olan ID.7, dokunmatik kontrollere sahip direksiyon simidi, direksiyonun solunda yer alan dokunmatik kontrol paneli ve sürücü tarafında 2 adet kontrol butonu bulunan cam kumandası gibi detayları kardeşlerinden almış. Küçük seçilmiş dijital gösterge paneli, artırılmış gerçekliğe sahip olan head-up-display sisteminin daha büyük bir alan kullanmasına izin vermiş. 15 inçlik dokunmatik multimedya sistemi, klima kontrollerinin ve hatta klima üfleçlerinin ayarlanmasında kullanılıyor. Eğer dokunmatik ekran üzerinden üfleç doğrultusunu ayarlamak size zor geliyorsa sesli asistan yardımıyla bu durumu çözebilirsiniz. Masaj fonksiyonlu, ısıtma ve soğutma özellikli ön koltuklar, büyük cam tavan, köprü tasarımlı orta konsol gibi detaylarla konforu artıran Volkswagen, aracın iç mekanının daha güzel görünmesini sağlamış. Peki siz ID.7’yi nasıl buldunuz?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir