Kia’nın Dev Elektrikli SUV’si: EV9

Kia, Mart sonunda EV9’ın global lansmanını yapacağını duyurdu. Duyuruda, EV9’un bazı özellikleri de açıklandı. Hyundai-Kia Grubu’nun E-GMP platformunun şimdiye kadarki en büyük modeli olacak olan EV9, Kia’nın yeni tasarım anlayışının da izlerini taşımakta. Kia EV6’te yer alan güç-batarya üniteleri ile üretilmesi planlanan modele yakından bakalım.

Dikey yerleşimli ön farlar ve dikey yerleşimli arka farlarla, Cadillac’ın SUV modellerini andıran EV9, Kia EV6’e benzeyen arkaya doğru yükselen geniş bir kelebek cam çizgisine sahip. Gizli kapı kolları, sert tasarım çizgileri, köşeli tasarımlı çamurluk korumaları, arkaya doğru alçalan tavan çizgisi ve büyük arka spoiler ile sportif bir görünüme sahip olan EV9, yüksek ve büyük ön kaput ile de bu sade tasarıma güçlü bir hava katmış. Kia’nın kendine özgün tasarımı olan devasa aerodinamik jantlar ve tampon altlarındaki gümüş renkli korumalar da renk uyumları ile aracın şıklığını artırmış.

EV6’e benzeyen iç mekan tasarımında, sadelik ve modern teknoloji bir arada sunulmuş. 4 kollu sportif direksiyon simidi, bütünleşik tasarımlı dijital gösterge paneli ve multimedya sistemi, gizli multimedya kısayol butonları, yüksek orta konsol ve güzel dokulu malzemelerle premium hissiyat yakalanmışken, aracın arka kısmında kullanıcılardan alınan geri dönütler ile bir tasarım yapılmış. 6 ve 7 koltuklu alınabilen EV9, 6 koltuklu modelinde 2. sıra koltukların 180 derece dönebilmesi ile 3. sıra koltuklara binecek yolculara daha konforlu bir iniş-biniş sunmayı amaçlamış. 1. ve 2. sıra koltukları “Relaxation” moduna sahip olacak olan EV9, 2. ve 3. sıra koltuklar için de şarj portları, bardak tutucular ve klima havalandırma ızgaraları sunarak buradaki yolcuların da rahatını düşünmüş.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir