Alfa Modellerine Son Dokunuş

Alfa Romeo, bir modeli makyajlarla beraber 10 yıl hayatta tuttuktan sonra yenilemeyi tercih eden bir marka. 7. yılına giren Giulia ve 6. yılına giren Stelvio için de 2. makyaj vakti gelmişti. Aslında çok büyük değişiklikler getirmeyen bu makyaj, modellerin daha güncel teknolojilere kavuşmasına ve markanın ortak bir tasarım dili anlayışına kavuşmasına yardım etti diyebiliriz. Belki de son içten yanmalı Alfa Romeolar olacak dört yapraklı yoncaların makyajına bir göz atalım.

Makyaj ne getirdi derseniz, dış mekanda gelen tek değişiklik ön farların LED Matrix farlarla değiştirilmesi olmuş. Alfa Romeo adına yaraşır bir şekilde üçlü far tasarımına geçen Giulia ve Stelvio, küçük kardeşleri Tonale ile benzer bir ön yüze dönüşmüşler. Alfa Romeo, Stellantis bünyesine geçtikten sonra gruba Opel tarafından getirilen LED Matrix far teknolojisini kullanan 4. marka oldu. Sınıfındaki en dinamik model olmayı sürdürmeyi amaçlayan Alfa Romeo modelleri, artık daha da agresif bir ön yüze kavuşmuş durumdalar. Sizce de çok güzel olmamış mı?

Araçların iç mekanında yer alan değişiklikler ise dijital gösterge paneli ve Stellantis grubundan alınan, daha modern dokunmatik ekran. Aslında değişikliklere baktığınızda çok ufak değişiklikler ama modelleri canlı tutmak için Alfa Romeo’nun bu değişiklikleri yapması gerekiyordu. Yerlerine gelecek bir sonraki nesil Alfa Romeo modellerinin elektrikli olacak olması ise Alfa Romeo gibi tarihi olan bir marka için çok üzücü. Peki siz makyajlı Alfa Romeo modellerini nasıl buldunuz?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir