Hyundai i10 Makyajlandı

Hyundai’nin Türkiye’de ürettiği bir başka minik olan i10, makyajlandı. Sınıfının en iddialı araçlarından biri olan i10, artık daha renkli ve akıllı. Gelin İzmitli ufaklığa bir de yakından bakalım.

2019’da piyasaya giren Hyundai i10, renk skalasına makyajla beraber 2 renk daha ekleyerek kullanıcılarına 9 farklı renk seçeneği sunmakta. Siyah tavanla da kombinleyebileceğiniz i10, dışarıdan şık bir tasarıma sahip. Makyajla beraber yenilenen gündüz sürüş farları, makyaj öncesindeki ucuz görüntüsünden kurtulmuş. i10’un arka farlarının iç grafiklerini de değiştiren Hyundai, bu farlarla markanın baş harfini vurgulamış. Alaşım jantların tasarımları ise güncellenmiş.

İç mekanda ön yolcuların ayak uzatma kısmına eklenen mavi ambiyans aydınlatmaları ve tartan döşemeler aracın iç mekan görünümünü iyileştirirken, kablosuz Apple Car Play ve kablosuz Android Auto güncellemesi ise aracın kullanışlılığını artırmış.

Acil durumlarda devreye giren Ön Çarpışma Engelleme Asistanına bisiklet algılama özelliği de eklenirken Şerit Takip Asistanı da uzun yollarda aracın konforunu artıran bir başka özellik.

Elektrikli katlanır dış aynalar, 2 kademeli bagaj zemini ve geri görüş kamerası da bulunduran i10, bir de sportif N-Line versiyonunu ürün gamına ekledi. Aracın dışında yer alan kırmızı aksamlar, normal modelden daha farklı olan gündüz sürüş farları ve daha büyük jantlarla sportif sürüş isteyenlere yanıt verecek olan i10 N-Line, 1.0 T-GDI motoru ile 100 beygir güç sunacak. Normal versiyonun ise motor seçenekleri değişmedi, 1.0 benzinli 67 beygir ve 1.2 benzinli 84 beygir seçenekleriyle sunulacak olan i10’u 5 ileri AMT (otomatikleştirilmiş manuel şanzıman) ile de alabileceksiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir